Harmonikár na svadbu a oslavu

Skúsený harmonikár s dlhoročnou praxou (aj s kapelou) na Vašu svadbu, oslavu, jubileum, posedenie, firemnú akciu (či na akúkoľvek inú spoločenskú udalosť) s bohatým repertoárom predovšetkým slovenských, českých a moravských ľudových piesní, je tu pre Vás.

Tu si môžete pozrieť repertoár vybraných piesní na svadbu a oslavu.

Harmonikár na svadbu a oslavu Dušan Kozovský
Harmonikár na svadbu a oslavu a starejší Dušan Kozovský

Videoukážky harmonikára zo svadieb

Ukážka práce harmonikára a starejšieho Dušana KOZOVSKÉHO + trio Hudobnej skupiny KOZOVANKA na „svadbe“ v Bratislave (2014)

Ukážka z vystúpenia harmonikára Dušana KOZOVSKÉHO na „svadbe“ (sólo, ako aj s ozembuchom) v Dunajskej Lužnej (2015)

Vždy sa snažím ľudí zabaviť od srdca a rozdávať im radosť a potešenie z krásnych ľudových piesní. Takéto vystúpenie viem obohatiť aj v kombinácií so saxofónom a tubou – ako trio (príp. aj s dvomi saxofónmi ako kvarteto), pričom zo skúseností viem, že takéto kombinácie sa ľuďom veľmi páči. Okrem toho ponúkam aj kombináciu harmoniky s ozembuchom, či harmoniky s husľami + spev.

Pestrý program na svadobnú oslavu

Na svadobnú oslavu ponúkam pestrý program (konkretizovaný na základe vzájomnej dohody):

  • nakoľko k svadbám (ako aj v rámci svadobného sprievodu) neodmysliteľne patrí aj kvalitná hudba na ľudovú nôtu (t.j. pred domom ženícha a nevesty, pred kostolom, či úradom, príp. radnicou), ponúkame možnosť hry na živo pri všetkých spomenutých príležitostiach
  • hra na živo na svadobnej sále (prevažne na ľudovú nôtu) vrátane zabezpečenia konkrétnych požiadaviek svadobčanov (v zmysle dohody)
  • moderná hudba prevažne reprodukovanou formou (výber piesní aj podľa želania svadobčanov)
  • hra na živo pri stoloch na akordeóne so spevom (príp. podľa záujmu aj kombinácia harmoniky s ozembuchom, či harmoniky so saxofónom, alebo harmoniky so saxofónom a tubou, atď.)
  • služby starejšieho v kroji, moderovanie svadby a sprievod tradičnými svadobnými zvykmi (t.j. najmä slávnostná svadobná odobierka, príhovor starejšieho a veršované uvedenie prípitku, zaujímavé uvedenie svadobnej polievky, moderovanie pri krájaní svadobnej torty, v spolupráci s kapelou, alebo DJ, zrealizovanie polnočného začepčenia, a následne gazdovského tanca, resp. známej vykrúcanky, či redového tanca; ďalej moderovanie pri sľube svokier a svokrov, rôznych svadobných hier a ďalších zaujímavých aktivít a atrakcií podľa konkrétnej dohody so svadobčanmi)

Starejší na svadbu

V prípade záujmu o služby starejšieho na svadbe, tak tie (konkretizované na základe vzájomnej dohody) zastrešujem najmä nasledovne – a to:

 • počnúc slávnostnou svadobnou odobierkou snúbencov od ich rodičov za prítomnosti (okrem svadobných rodičov) aj ďalších najbližších rodinných príslušníkov (podrobnejšie vysvetľujem na osobnom stretnutí so snúbencami)
 • ďalej tradičným privítaním a uvedením mladomanželov (vrátane ostatných svadobných hostí) pred vstupom do svadobnej sály (privítanie chlebom a soľou, rozbíjanie taniera, špeciálny svadobný prípitok, prenesenie nevesty cez prah a veršované uvedenie svadobných hostí do svadobnej sály; upozornenie svadobných hostí aj na zasadací poriadok)
 • pokračujúc slávnostným ďakovným príhovorom spojeným s prípitkom na svadobnej sále (po usadení svadobných hostí na miesta podľa zasadacieho poriadku) rešpektujúc pri tom aj konkrétne požiadavky mladomanželov (napr. na vyzvanie niektorých konkrétnych svadobných hostí k ďalšiemu slávnostnému príhovoru na adresu mladomanželov), a následne vyzvaním k živjó (pred jedlom príp. aj vyzvaním k spoločnej modlitbe, či k predstaveniu jednotlivých svadobných hostí postupne z oboch strán)
 • potom príhovorom k svadobnej polievke (vrátane humorného delenia kohúta), ako aj moderovaním pri priväzovaní svadobných podbradníkov
 • po prvej večeri uvedením prvého mladomanželského tanca, a následne rodičovského tanca
 • ďalej ohlásením a prednesením krátkeho veršovaného príhovoru pri krájaní svadobnej torty (zo skúseností ideálne tak po 2., resp. 3. tanečnom kole)
 • pred polnocou moderovaním pri hádzaní svadobnej kytice a sťahovaní (a následnom hádzaní, či zaujímavom dražení) podväzku
 • o polnoci slávnostným začepčením (v prípade záujmu je možné zabezpečiť aj folklórny súbor), ďalej moderovaním pri zdvíhačke mladomanželov na stoličkách (vrátane uvedenia prípitku), a následne moderovaním pri zahájení gazdovského, či Redového tanca (podľa dohody s mladomanželmi spojeného napr. aj s vyberaním do vienka) – podrobnejšie vysvetľujem na osobnom stretnutí so snúbencami
 • následne po prezlečení mladomanželov (t.j. po skončení polnočného začepčenia), ich slávnostné uvedenie do svadobnej sály (v novom šate) už ako „muža a ženu“ a hneď na to uvedenie tzv. „tanca muža a ženy“ (toto býva obvykle aj moment, kedy si z tohto tanca kameraman nahráva záverečnú skladbu na DVD zo svadby)
 • končiac moderovaním zaujímavého „sľubu svokier a svokrov“ (predtým na základe dohody jednak s mladomanželmi, a samozrejme následne so svadobnými rodičmi, ktorých sa tento sľub to týka)

Moderátor, zabávač

Počas svadby ako starejší priebežne organizujem a moderujem (vopred dohodnuté so na osobnom stretnutí so snúbencami) zaujímavé svadobné aktivity a atrakcie na spestrenie svadobnej zábavy (napr. mladomanželský kvíz, svadobný koč, hľadanie nevesty ženíchom, súťaž o financ majstra rodiny, svadobná tombola, tradičný metlový tanec, stoličkový tanec, obľúbený klobúkový tanec, balónový tanec, loptičkový tanec, vrabčací tanec, kankán, Greek Dance, zlatá brána, vláčik, Letkiss a ďalšie).

Všetkými potrebnými rekvizitami (t.j. svadobnými podbradníkmi, čepcom, klobúkmi a pod.) samozrejme disponujem (čím odbúravam ďalšie starosti od ich zháňania svadobčanmi).

Na všetkom potrebnom (vrátane ceny) sa dá dohodnúť podľa možností najlepšie na osobnom stretnutí.

V prípade záujmu je možné ma kedykoľvek kontaktovať, a to buď telefonicky (+421 944 311 950), alebo prostredníctvom e-mailu (t.j. harmonikar@kozovanka.sk, resp. dusan.kozovsky@gmail.com).

Prejsť na začiatok